هوشمندسازی ساختمان چیست؟

هوشمندسازی ساختمان مخفف عبارت BMS یه معنای مدیریت هوشمند ساختمان می‌باشد. هوشمندسازی در حقیقت مدیریت و هماهنگی و کنترل یکپارچه و منظم قسمت های مهم و حیاتی ساختمان با برنامه ریزی مشخص و کنترل آنلاین می‌باشد. این کار توسط مجموعه ای از سخت افزارها و نرم افزارها با هدف بهینه کردن مصرف انرژی و کنترل و نظارت از راه دور توسط کاربر مورد نظر انجام می‌شود.

سیستم ایمنی و امنیتی

می‌توانید از راه دور سیستم های امنیتی و حفاظتی را تحت کنترل خود درآورید که شامل دوربین های مداربسته، دزدگیر و سیستم اعلام حریق می‌باشد. پنل ارسال پیامک به شما کمک می‌کند در صورتی که دسترسی به اینترنت نداشته باشید به وسیله پیامک شما را از اتفاقات داخل خانه با خبر سازد.

گرمایش و سرمایش

با استفاده از اینترنت میتوان کنترل وسایل گرمایشی و سرمایشی از جمله اسپیلت ،فن کویل کولر و …را زیر نظر گرفت و پیش از ورود به ساختمان و از راه دور این سیستم ها را روشن یا خاموش کرد.سنسور دما و رطوبت این وسایل را جهت روشن و خاموش شدن خودکار بهینه میکند که در کاهش مصرف انرژی نقشی اساسی دارد.

کنترل سیستم روشنایی

در ساختمان هوشمند شما قادر خواهید بود کنترل روشنایی خانه رو از راه دور انجام دهید یا طبق سناریوهای مشخص روشنایی ها را در ساعات مشخصی روشن یا خاموش کنید.

پرده هوشمند

پرده برقی هوشمند به شما این امکان را می دهد تا با زمان های از پیش تعیین شده بصورت اتوماتیک باز یا بسته شوند که در کاهش مصرف انرژی نقش بسزایی دارد،این کار را میتوان در هر زمان دلخواه به صورت دستی و با استفاده از تلفن همراه نیز انجام داد.

سیستم ‌های صوتی و تصویری

کنترل تلویزیون و سیستم صوتی توسط تلفن همراه نیز از جمله آپشن های جذاب هوشمندسازی ساختمان محسوب می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از فرامین صوتی از پیش مشخص شده کنترل وسایل برقی خانه خود از جمله سیستم های صوتی و تصویری را در دست داشته باشید.

آبیاری هوشمند

سیستم کنترل از راه دور استخر و ابیاری قطره ای هوشمند نیز بسیار کاربردی و ضروری می‌باشد که به شما این امکان را می‌دهد تا از راه دور و بوسیله اینترنت دمای اب استخر را طبق سلیقه خود تنظیم کنید تا با رسیدن شما به مکان مورد نظر آب استخر کاملا تنظیم و قابل استفاده باشد.

هوشمند سازی بیسیم

تمامی آپشن ها بوسیله پروتکل های اجرایی بی سیم و با سیم انجام می‌شود که پروتکل های بیسیم روش wifistar وپروتکل های با سیم روش های لوگو و آردینو را شامل می‌شوند.

در روش wifistar اجرا بدون سیم کشی خواهد بود و هر خانه ای را که مدنظر داشته باشید با قیمت مناسب و ارزان میتوان هوشمند کرد.در روش های لوگو و آردینو نیز با توجه به اینکه سیم کشی ساختمان انجام شده است یا نه میتوان پروتکل اجرایی را انتخاب و اجرا نمود.

در روش بی سیم که بسیار مورد توجه و استقبال مصرف کنندگان در سراسر جهان قرار گرفته به دلیل منعطف بودن و کارایی بالا و همچنین هزینه تمام شده بسیار پایین تر نسبت به روش های با سیم، شما میتوانید کنترل تمامی آپشن ها را با استفاده از تلفن همراه خود در هر مکانی که باشید بوسیله اینترنت انجام دهید.

مزایای هوشمندسازی ساختمان

صرفه‌جویی در مصرف انرژی، کنترل از راه دور وسایل، ایجاد امنیت، استفاده بهینه از تجهیزات ساختمان، ایجاد رفاه بیشتر، قابلیت مدیریت با استفاده از اینترنت، کاهش هزینه های مربوط به نگه داری و بهینه سازی مصرف انرژی

مقالات مرتبط با خانه هوشمند را در قسمت زیر مشاهده نمایید

  • امکانات خانه هوشمند

لیست امکانات خانه هوشمند و مزایای هوشمند سازی

25th دسامبر, 2019|0 Comments

هوشمند سازی ساختمان مخفف عبارت BMS به معنای مدیریت هوشمند ساختمان یا به تعبیر دیگر سیستم اتوماسیون ساختمان است. با گروه راشامهر همراه باشید تا با لیست امکانات خانه هوشمند بیشتر آشنا شوید و از [...]

  • هوشمند سازی بی سیم

هوشمند سازی بی سیم یا با سیم: کدام یک بهتر است؟

11th نوامبر, 2019|0 Comments

مشتری ها هنگام نصب سیستم هوشمندسازی ساختمان یا سیستم مدیریت انرژی ساختمان، کارآمدترین، اقتصادی ترین و سازگارترین را براساس شرایط محیطی موجود و با توجه به نیازهایشان را می‌‌خواهند. اما چگونه باید بین یک سیستم [...]