اجرای پروژه های بابل دک و کوبیاکس توسط ما

  • سقف بابل دک
  • سقف کوبیاکس
  • اجرای سقف بتنی

گروه مهندسی راشا افتخار دارد در زمینه اجرای اسکلت بتنی پروژه های بزرگ ساختمانی از قبیل اجرای سقف های دال، اجرای سقف های مجوف (سقف کوبیاکس ، سقف بابل دک ، سقف یوبوت ) در پروژه های گوناگون ساختمانی اجرا نموده و آمادگی اجرای پروژه های ساختمانی بالای 4هزار متر مربع را دارد.

گروه مهندسی راشا افتخار دارد در زمینه اجرای اسکلت بتنی پروژه های بزرگ ساختمانی از قبیل اجرای سقف های دال، اجرای سقف های مجوف (سقف کوبیاکس ، سقف بابل دک ، سقف یوبوت ) در پروژه های گوناگون ساختمانی اجرا نموده و آمادگی اجرای انواع پروژه های ساختمانی را دارد.

سقف بابل دک و کوبیاکس نوعی از دال مجوف هستند. دال مجوف به سقف‌هایی اتلاق می‌گردد که در آن قسمتی از مقطع دال بتنی که تاثیری در تحمل تنش‌های خمشی و برشی ایجادشده در سقف ندارد، حذف می‌گردد و مقطع بتنی باقیمانده که وزن کمتری نسبت به مقطع کامل بتنی دارد وظیفه تحمل تنش‌های داخلی را داشته و از سختی لازم نیز جهت کنترل خیز سقف برخوردار است.

با این اوصاف به‌طور مثال سقف‌های تیرچه و بلوک نیز نوعی دال مجوف هستند که اولاٌ سطح مقطع سقفTشکل است و ثانیاٌ عملکرد دال نیز یک‌طرفه می‌باشد. همچنین سقف‌های T به‌صورت مجموعه‌ای از تیرهای دال مجوف حبابی که شکل قالب استفاده گردیده در زیر سقف به‌صورت مجموعه‌ای از برآمدگی‌هایی است که در نهایت دال پس از بتن‌ریزی به‌صورت تیرهای T شکل دوطرفه عمل می‌نماید نیز نوعی دال مجوف دو طرفه می‌باشد.

در ادامه تفاوت دو روش سقف بابل دک و کوبیاکس را توضیح خواهیم داد:

دال مجوف بابل دک یا سقف بابل دک چیست؟

دال های مجوف بابل دک از ترکیب بتن، میلگرد و قالب های پلی پروپیلن ساخته شده است و کاربرد آن در سقف بتنی می‌باشد و این سیستم جایگزین مناسبی به جای دال های معمولی است. در واقع سقف بابل دک (Bubbledeck) روش نوین استفاده از دال بتنی است که شامل شبکه گوی های پیش ساخته در کارخانه به همراه میلگردهای نگهدارنده با نقش سازه ای می باشد و روشی جدیدی برای حذف واقعی بتنی است که کاربرد سازه ای ندارد . بدین وسیله بار مرده ساختمان به مقدار قابل توجهی کاهش می یابد . استفاده از توپ های پلاستیکی تو خالی در میان دال موجب ایجاد فضای خلا و کاهش بتن اضافی میان دال شده و حدود 30 درصد از وزن کل دال را کاهش می دهد و این نوع دال مقاومت بیشتری را در مقایسه با سقف های معمولی دارا است. تلفیق توپ های پلاستیکی قابل بازیافت با بتن، افزایش فاصله بین ستون ها را موجب می گردد و پیآمد های بسیار مفیدی در ساخت ساختمان های مسکونی، ساختمان های تجاری، ساختمان های اداری و پارکینگ ها خواهد داشت.

سقف کوبیاکس چیست؟

سقف کوبیاکس (Cobiax) یکی از سبک های جدید در طراحی سقف سازه‌های مختلف است که نحوه اجرای آن با سقف‌های سنتی متفاوت است. این سقف که از ضخامت کمتری نسبت به سبک‌های سنتی برخوردار است، از دو ردیف میلگرد فولادی و یک ردیف گوی توخالی (ساخته شده از اتیلن و پلی اتیلن بازیافتی) تشکیل می‌شود که نیازی به اضافه کردن موارد مختلف دیگر ندارد. سقف کوبیاکس به خاطر وزن پایین و همچنین معلق بودن آنها توسط مهندسین سازه و مهندسین ایمنی بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. در این سقف، بار کلی بر روی دو محور تقسیم می‌شود که باعث کاهش فشار بر روی سازه می‌شود.

برای اطلاع از نحوه اجرا و قیمت سقف بابل دک یا کوبیاکس با ما تماس بگیرید..